Proboszcz

Rachunek sumienia dla dzieci Spowiedź święta SZKOŁA BIBIJNA Obowiązki Kandydata do bierzmowania Jak ubrać się na Mszę świętą? Modlitwa do św. Michała Archanioła Kościół gromadzi się wokół ołtarza by sprawować liturgię. Numer konta bankowego – wpłaty na budowę kościoła Parafii Pierwsza Komunia POLSKA POD KRZYŻEM Światło dla Życia Jak przeżyć Wielki Tydzień DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM WSKAZANIA ODNOŚNIE WIZYTY KOLĘDOWEJ W ROKU 2022 NIEDZIELA - CHRZEST PAŃSKI DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA ODEZWA KSIĘDZA PROBOSZCZA W SPRAWIE KOLĘDY KARTA KANDYDATA DO BIERZMOWANIA Informator do sakramentu Bierzmowania PIERWSZA KOMUNIA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO NIEDZIELA ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI NIEDZIELA - CHRZEST PAŃSKI DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA III NIEDZIELA ZWYKŁA Tekstowa podstrona CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA SIÓDMY NIEDZIELA ZWYKŁA PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ROK 2023 PARAFIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO SZCZYTNO CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / LAETARE PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA PALMOWA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. Wpatrując się w Dziecię Jezus leżące w żłobie zaprośmy na nowo Boga, aby On

sam mógł się narodzić w naszym życiu.

2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz.17.30 .

3. W naszej parafii – W TYM TYGODNIU jedna Msza Św. o godz.18.00 . ZAPRASZAMY NA WIECZORNĄ EUCHARYSTIĘ.

4.Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół . Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. . Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.

5.W grudniu modlimy się w Kołach Żywego Różańca o godne przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia . Zachowajmy wszystkie tradycje chrześcijańskie.

6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich .

7. Przykazanie Boże mówi: PAMIĘTAJ ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ.

8. Nowy numer Gościa Niedzielnego ,Małego Gościa NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do nabywania.

9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość .

10. Pierwsze soboty miesiąca/ Msza Św. do Niepokalanej , Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Jezusowi Chrystusowi.

11. Termin I komunii Świętej w naszej parafii 21 maja 2023 roku w dwóch turach Godz.10.00 i 11.30 . Bierzmowanie – termin 30 maja 2023 roku o godzinie 18.00 .

12. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię.

13. Dziękujemy wszystkim tym osobom które pomogły nam w sprzątaniu kościoła, i wykonaniu dekoracji świątecznej. Niech Bóg błogosławi.

14. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy . W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą . Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona. W zakrystii można nabyć modlitewnik do Świętej Rity w cenie 15 złotych.

15. Rodzice powinny pytać swoje dzieci czy chodzą na katechizację.

16.Bierzmowani- Msza Św. o godz.10.00 , I Komunia Św. Msza św. o godz.12.00 .

17. Wykłady w szkole biblijnej . Odbywają się Warmińskim Seminarium HOSIANUM – OLSZTYN . Zaprasza Ks. profesor Z. Żywica.

18. W tym roku w naszej parafii dwie Msze Św. zwane pasterką . Pierwsza o godz.21.00 , druga o godz.22.30 . Zapraszamy . W I i II dzień Świąt Msze Św. tak jak w niedzielę o godz.8.30,10.00, 12.00 i 18.00 . ZAPRASZAMY .

19. Nowy rok liturgiczny . Czytania-dzień powszedni Cykl I , Niedziele Rok A . Roraty każdego dnia o godz.18.00 / Młodzież bierze udział obowiązkowo.

20. Zamówienie Mszy Św. - ofiarą jest dzienne utrzymanie księdza .

21. Jeśli jakaś rodzina chciała by ufundować do kapliczek jedną z tajemnic Różańca Świętego proszę zgłaszać się do kancelarii parafialnej .

22. KOLĘDĘ ROZPOCZNIEMY W NASZEJ PARAFII OD 2 STYCZNIA2023 ROKU . FORMA TRADYCYJNA . PROBOSZCZ .

Aktualności

Kontakt

  • Parafia Rzymskokatolicka Krzyża Świętego w Szczytnie
    Szczytno
    ul. Kazimierza Jagiellończyka 1a
  • +48 793816566

Galeria zdjęć