Proboszcz

Rachunek sumienia dla dzieci Spowiedź święta SZKOŁA BIBIJNA Obowiązki Kandydata do bierzmowania Jak ubrać się na Mszę świętą? Modlitwa do św. Michała Archanioła Kościół gromadzi się wokół ołtarza by sprawować liturgię. Numer konta bankowego – wpłaty na budowę kościoła Parafii Pierwsza Komunia POLSKA POD KRZYŻEM Światło dla Życia Jak przeżyć Wielki Tydzień DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM WSKAZANIA ODNOŚNIE WIZYTY KOLĘDOWEJ W ROKU 2022 NIEDZIELA - CHRZEST PAŃSKI DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA ODEZWA KSIĘDZA PROBOSZCZA W SPRAWIE KOLĘDY KARTA KANDYDATA DO BIERZMOWANIA Informator do sakramentu Bierzmowania PIERWSZA KOMUNIA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO NIEDZIELA ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI NIEDZIELA - CHRZEST PAŃSKI DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA III NIEDZIELA ZWYKŁA Tekstowa podstrona CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA SIÓDMY NIEDZIELA ZWYKŁA PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ROK 2023 PARAFIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO SZCZYTNO CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / LAETARE PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA PALMOWA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Razem z Chrystusem jesteśmy zaproszeni do wyjścia na pustynię, by otworzyć

drzwi naszych serc na wyzwalającą moc Boga. Krępują nas słabość i grzech, ale

Chrystus obecny w słowie i sakramentach utwierdza nasze kroki na drodze

wyrzeczeń i chce prowadzić do pełni życia.

2.Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz.17.30

3. W naszej parafii Msze Św. o godzinie 17.00 i 18.00 . Zapraszamy na eucharystię.

4.Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół . Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. . Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.

5.W lutym modlimy się w Kołach Żywego Różańca o jedność chrześcijan .

6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich .

7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił .

8. Nowy numer Gościa Niedzielnego ,Małego Gościa Niedzielnego . Zachęcamy do nabywania prasy religijnej. Artykuł o Ks. Andrzeju Preuss.

9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość .

10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. do Niepokalanej , Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Jezusowi Chrystusowi.

11. Termin I komunii Świętej w naszej parafii 21 maja 2023 roku w dwóch turach Godz.10.00 i 11.30 . Bierzmowanie – termin 30 maja 2023 roku o godzinie 18.00 .

12. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię.

13. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy . W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje

z ofiarą . Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona. W zakrystii można nabyć modlitewnik do Świętej Rity w cenie 15 złotych.

14. Wykłady w szkole biblijnej . Odbywają się Warmińskim Seminarium Duchownym

Hosianum – Olsztyn . Zaprasza Ks. profesor Z. Żywica.

15. Kurs Przedmałżeński rozpoczniemy 27 lutego i będzie trwał do 23 marca 2023 roku . Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz.19.00 w sali katechetycznej Parafii Wniebowzięcia NMP Szczytno.

Zapraszamy młodych ludzi którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński .

16. Dnia 12 marca 2023 roku o godzinie 19.15 w Parafii WNMP – Szczytno koncert pieśni wielkopostnych

i kontemplacyjnych w wykonaniu Antoniny Krzysztoń i Marcina Majerczyk zapraszamy wstęp wolny.

17. Piątek Droga Krzyżowa o godz.17.30 Niedziela Gorzkie Żale godz.17.30 .

18. Jeśli jakaś rodzina chciała by ufundować do kapliczek jedną z tajemnic Różańca

Świętego proszę zgłaszać się do kancelarii parafialnej .

19.Kiedyś był piękny zwyczaj że rodzice dzieciom, dziadkowie wnukom czytali ,opowiadali biblię.

Dziś w Polsce zarzuciliśmy dawne sprawne metody wychowawcze. Pan Andrzej Wajda mówił w jednym z wywiadów wychowaliśmy się na biblii ale czy dzisiaj wychowujemy dzieci i młodzież na biblii chyba nie.

PROBOSZCZ

Aktualności

Kontakt

  • Parafia Rzymskokatolicka Krzyża Świętego w Szczytnie
    Szczytno
    ul. Kazimierza Jagiellończyka 1a
  • +48 793816566

Galeria zdjęć