Proboszcz

Rachunek sumienia dla dzieci Spowiedź święta SZKOŁA BIBIJNA Obowiązki Kandydata do bierzmowania Jak ubrać się na Mszę świętą? Modlitwa do św. Michała Archanioła Kościół gromadzi się wokół ołtarza by sprawować liturgię. Numer konta bankowego – wpłaty na budowę kościoła Parafii Pierwsza Komunia POLSKA POD KRZYŻEM Światło dla Życia Jak przeżyć Wielki Tydzień DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM WSKAZANIA ODNOŚNIE WIZYTY KOLĘDOWEJ W ROKU 2022 NIEDZIELA - CHRZEST PAŃSKI DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA ODEZWA KSIĘDZA PROBOSZCZA W SPRAWIE KOLĘDY KARTA KANDYDATA DO BIERZMOWANIA Informator do sakramentu Bierzmowania PIERWSZA KOMUNIA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO NIEDZIELA ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI NIEDZIELA - CHRZEST PAŃSKI DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA III NIEDZIELA ZWYKŁA Tekstowa podstrona CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA SIÓDMY NIEDZIELA ZWYKŁA PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ROK 2023 PARAFIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO SZCZYTNO CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / LAETARE PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA PALMOWA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem – mówi Jezus do Marty. Także w nas

Zbawiciel chce wzbudzić głęboka wiarę i udzielić nam daru nowego życia.

Otwórzmy nasze serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią

celebrujemy podczas każdej Eucharystii.

2.Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz.17.30

3. W naszej parafii Msze Św. / w poniedziałek , wtorek, środę / o godzinie 7.30 , 17.00 i 18.00 . / czwartek, piątek, sobota rekolekcje/ . Zapraszamy na eucharystię.

4.Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół . Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. . Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.

5.W marcu modlimy się w Kołach Żywego Różańca za wszystkie ofiary nadużyć człowieka przeciw człowiekowi, jego własności, oraz godności ludzkiej .

6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich .

7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił .

8. Nowy numer Gościa Niedzielnego / ma wkładkę warmińską gdy sprzedajemy go w kościele / Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej

9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość .

10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. do Niepokalanej , Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

11. Termin I komunii Świętej w naszej parafii 21 maja 2023 roku w dwóch turach Godz.10.00 i 11.30 . Bierzmowanie – termin 30 maja 2023 roku o godzinie 18.00 .

12. Dekanalna Grupa Pielgrzymkowa Galindia Szczytno organizuje wyjazd w dniu 1 kwietnia 2023 roku na Misterium Męki Pańskiej do Kalisza . Zapraszamy .

13. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy . W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą . Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.

14. Pielgrzymka do Fatimy w dniach 9-17 października 2023 roku . Informacje.

15. Trwa Kurs Przedmałżeński . Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz.19.00 w sali katechetycznej Parafii Wniebowzięcia NMP Szczytno. Zapraszamy młodych ludzi którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński

16. Rekolekcje Św. Jana Nepomucena Wielbark . Zapraszamy.

17. Piątek Droga Krzyżowa o godz.17.30 Niedziela Gorzkie Żale godz.17.30 .

18. Zostały ufundowane wszystkie tajemnice różańca świętego. Bóg zapłać tym rodzinom które nie szczędziły swoich funduszy i zdobyły się na ten gest.

19. Zasłaniamy krzyże – by pobudzić nasze zmysły i budować w nas tęsknotę za Niedziela Wielkanocną. Zasłonięte krzyże są zachętą do przygotowań na święta.

20. W naszej parafii rekolekcje w dniach 30,31 marca, 1,2 kwietnia 2023 roku . Msze Św. godz.10.30,12.00,16.30 i 18.00 . Zapraszamy . W sobotę o godz.12.00 Msza Św. z sakramentem namaszczenia chorych . W niedzielę Palmową tradycyjnie ulicami miasta Szczytna Droga Krzyżowa godz.20.00 Wychodzimy z Parafii Św. Brata Alberta do Parafii WNMP . Zapraszamy. W następną niedziele zbieramy do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. PROBOSZCZ

Aktualności

Kontakt

  • Parafia Rzymskokatolicka Krzyża Świętego w Szczytnie
    Szczytno
    ul. Kazimierza Jagiellończyka 1a
  • +48 793816566

Galeria zdjęć