Proboszcz

Rachunek sumienia dla dzieci Spowiedź święta SZKOŁA BIBIJNA Obowiązki Kandydata do bierzmowania Jak ubrać się na Mszę świętą? Modlitwa do św. Michała Archanioła Kościół gromadzi się wokół ołtarza by sprawować liturgię. Numer konta bankowego – wpłaty na budowę kościoła Parafii Pierwsza Komunia POLSKA POD KRZYŻEM Światło dla Życia Jak przeżyć Wielki Tydzień DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM WSKAZANIA ODNOŚNIE WIZYTY KOLĘDOWEJ W ROKU 2022 NIEDZIELA - CHRZEST PAŃSKI DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA ODEZWA KSIĘDZA PROBOSZCZA W SPRAWIE KOLĘDY KARTA KANDYDATA DO BIERZMOWANIA Informator do sakramentu Bierzmowania PIERWSZA KOMUNIA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO NIEDZIELA ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI NIEDZIELA - CHRZEST PAŃSKI DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA III NIEDZIELA ZWYKŁA Tekstowa podstrona CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA SIÓDMY NIEDZIELA ZWYKŁA PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ROK 2023 PARAFIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO SZCZYTNO CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / LAETARE PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA PALMOWA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Zmartwychwstały Chrystus zbliża się do swoich zrezygnowanych uczniów idących

do Emaus. Spotkanie w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma i

uzdalnia ich do rozpoznania obecności Pana w znaku łamania chleba.

2.Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz.17.30

3. W naszej parafii Msze Św. tym tygodniu o godz.17.00 i 18.00 .Zapraszamy na eucharystię . Trwajmy w łasce uświęcającej która nabyliśmy podczas rekolekcji.

4.Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół . Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. . Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.

5.W kwietniu modlimy się w Kołach Żywego Różańca za wszystkie grzeszników aby się nawrócili i aby krew przelana przez Jezusa na krzyżu nie poszła na marne.

6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich .

7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił .

8. Nowy numer Gościa Niedzielnego / ma wkładkę warmińską gdy sprzedajemy go w kościele / Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej

9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość .

10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. do Niepokalanej , Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

11. Termin I komunii Świętej w naszej parafii 21 maja 2023 roku w dwóch turach Godz.10.00 i 11.30 . Bierzmowanie – termin 30 maja 2023 roku o godzinie 18.00 .

12. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania może już zdawać materiał . Odpytujemy od poniedziałku do soboty w godzinach 16.00 – 17.00. Katechizm podzielony na 6 działów .

13. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy . W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje

z ofiarą . Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.

14. Uroczystość Świętego Wojciecha przeniesiona na poniedziałek 24 kwietnia 2023 roku .

Msze Św. w naszej parafii o godz.17.00 i 18.00 Zapraszamy .

15. W tym tygodniu I spotkanie z dziećmi I Komunijnymi . Podział na grupy . Spotkanie liturgiczne

Wtorek 25 04.2023 r. I grupa o godz.16.00 II grupa o godz.16.30. Obecność dzieci i jednego z rodziców obowiązkowa . Nauka śpiewu czwartek 27.04.2023 rok dla wszystkich dzieci o godz.16.00 . Zapraszamy.

16. Po 15 sierpnia 2023 roku możliwość udziału w pielgrzymkach do Pragi albo do Wilna . Bliższe informacje

w gablotach . Plan pielgrzymek.

17. Pielgrzymka do Medjugorje – Festiwal Młodych w dniach 24-31 lipca 2023 roku .

Plakat w gablocie – bliższe informacje.

18. Spotkanie ze stygmatykiem Brat Elia Cataldo – 28.04.2023 rok godz.17.00 Parafia Wniebowzięcia NMP - Szczytno

PROBOSZCZ

Aktualności

Kontakt

  • Parafia Rzymskokatolicka Krzyża Świętego w Szczytnie
    Szczytno
    ul. Kazimierza Jagiellończyka 1a
  • +48 793816566

Galeria zdjęć