Zmarli z Parafii Pierwsze Rekolekcje Adwentowe Pierwsza Pasterka Dwudziesta Rocznica Świeceń Ks.Proboszcza Pierwsze Imieniny w Kościele 70 Rocznica Ślubu Państwa Gwiazdów Sadzonki poświęcone przez Papieża Benedykta XVI Pierwsza Rocznica Poświęcenia Kościoła Pierwsze Uroczystości w Nowo Poświęconym Kościele Bierzmowanie Prymicja Pierwsza Komunia 2008 Ks. dr M. Midura z łodzią Boże Ciało 2008 Poświęcenie Pojazdów Poświęcenie Krzyża Poświecenie Sztandaru Koła Łowieckiego ŻBIK Obchody Świętego Huberta

Z Życia Parafii

Pierwsze Imieniny w Kościele

30 listopada 2005roku w Parafii Świętego Krzyża obchodzili swoje imieniny

Ks. Andrzej Wysocki proboszcz i ks. Andrzej Sosnowski wikariusz. Msze świętą odprawiali solenizanci. Były to szczególne imieniny, gdyż po raz pierwszy solenizanci mogli dziękować Panu Bogu w dzień swoich imienin w nowo wybudowanym kościele.

W swojej homilii ks. Proboszcz mówił o powołaniu.

Wszystko ma swój początek. Także historia powołania jednego z wielkich heroldów Ewangelii: św. Andrzeja, którego świętego dziś obchodzimy. Nie było jakiś nadzwyczajnych okoliczności, tylko najprostsza codzienność: Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi. Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim..

Na zakończenie Mszy świętej życzenia solenizantom złożyli: Klaudia i Karolina w imieniu wszystkich parafian, Arek w imieniu wszystkich ministrantów.

Czcigodny Księże Proboszczu

Przez wiele już lat

Wiedziesz nas w trudzie, pracy i znoju

W duchowy, Boży świat

Wiedziesz nas wszystkich, starszych i dzieci

Przez licznych przeszkód próg –

Więc za Twą pracę i Twe starania

Niech Cię nagrodzi Bóg

Dzisiaj winszuję Ci w dniu Twego święta

Mówiąc ten skromny wiersz,

Co Ci życzymy i co życzyć chcemy,

To chyba dobrze wiesz!

Wiesz ile w sercach mamy wdzięczności

I życzeń Bożych łask,

Aby Twą przyszłość w naszej parafii

Zasługi przybrał blask

Niech dobry Jezus z swego ołtarza

Nad Tobą schyla twarz

I będzie z Tobą, gdy w tej parafii

Kapłańską pełnisz straż.

O takie dary, o takie łaski

Modliliśmy się szczerze

Biorąc dziś udział słowem i śpiewem

W Najświętszej Boga Ofierze.

Kiedy Pan Jezus chodził po ziemi

Uczył dziateczki i ludzi starszych

Dzisiaj Pan Jezus do nas przychodzi

W postaci dobrych kapłanów naszych

To już drugi rok ksiądz Andrzej w naszej Parafii

Czyni, co czynił Jezus na ziemi.

Więc Mu życzymy, by coraz więcej

Pan Bóg Mu łaski swojej udzielał.

Aby mógł w naszej parafii zrobić

Wiele dobrego dla dzieci Bożych

I żeby ksiądz Andrzej

Późnej starości pośród nas dożył.

Ksiądz Proboszcz w imieniu swoim i ks. Andrzeja podziękował za złożone życzenia drogą telefoniczną, pocztową . Dziękował także za modlitwę i życzliwość wyrażaną przez 16 lat działalności tutejszej parafii oraz wsparcie materialne i duchowe poprzez parafian. Niech Dobry Bóg błogosławi solenizantom w dalszej pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Na zakończenie Mszy Świętej parafianie odśpiewali solenizantom Życzymy , życzymy …….